↓↓SBénQa ↓↓

Sissi ????
Bájík - BloG Dočastně Ukončen
Nikýýsek - pOZASTAVENO
Petruškáá<3 - pOZASTAVENO
××HaPPY GirL×× - pOZASTAVENO
Ło_OŁi pOp[cOrN]
- pOZASTAVENO


Aktuální hry:

Roztřídění SBé [Tu]

IKONKA:

tip jak pečevat o sebe v zimě

23. prosince 2008 v 14:37 | luciiseeq
Venku mrzne, až praští. Cestou z práce si stáhnete slušivou čepici více do čela a spěcháte do svého vyhřátého bytu. A vaše vlasy trpí. Mrazy a chlad vlasy poškozují, stejně tak jim neprospívá ani sálající topení a prudké střídání vnitřních a venkovních teplot. Kštici nesvědčí ani čepice, šály a svetry, které vlasy elektrizují. Zimní měsíce pro ně představují velkou zátěž, a je proto důležité umět se o svou kštici dobře postarat. Poradíme vám, jak na to.


Mrazem nebo naopak teplem vysušené vlasy se snadno lámou a třepí, ztrácí lesk, jsou mdlé a účes špatně drží. Zimní klima činí potíže i pokožce hlavy, jejíž vysušení způsobuje tvorbu lupů. Ústřední topení má také na svědomí vznik statické elektřiny, díky které vlasy nepříjemně elektrizují.
Můžete tomu však zabránit. Použijte zvlhčovače vzduchu nebo jednoduše dejte k topení misku s vodou. Stejně tak pomůže mokrý hadr, který na topení položíte. Odpařující se voda vzduch zvlhčí. Můžete také do bytu přinést více květin, které jsou prospěšné také tím, že produkují kyslík.
Tělo se v zimě potýká s nedostatkem vitaminů. "I vitamíny však mají výrazný vliv na kvalitu vlasů, proto byste měla dbát na jejich dostatečný příjem ve stravě nebo alespoň formou potravinových doplňků. Pro vlasy a pokožku hlavy jsou důležité především vitamíny řady B, beta-karoten, vitamíny A, C, E, zinek a měď," říká kadeřnice Hana Lišková.
Pro zdravý vzhled vlasů je nejdůležitější, aby byly čisté a zdravé. Za celý den se na našem těle zachytí množství nečistot a prachu, a jsou to právě vaše vlasy, které na konci dne budou znečištěny nejvíce. Řešení tohoto problému je jednoduché - vlasy umýt. Ale jak? Důležitou roli v péči o vlasy během zimy hraje jejich pravidelná regenerace. Tu vám zaručí kvalitní přípravky. Při mytí použijte nejprve šampon, který vymývá nečistoty, prach a přebytečný maz. Po šamponu naneste na vlasy kondicionér nebo vlasový balzám. Právě ten vlasy regeneruje, posiluje a chrání, a proto by se měl použít při každém mytí. Občas můžete vlasům dopřát i pečující či regenerační masku pro hloubkovou péči.
Vlasy myjte dle potřeby. Není to nic výjimečného, pokud vaše vlasy potřebují umýt každý den. Pak ale zvolte vlasovou kosmetiku, která je určena pro každodenní mytí. "Vyvarujte se šamponům typu 2 v 1. Ty vlasům příliš neprospívají a zbytečně je vysoušejí. Šampon a kondicionér vybírejte raději zvlášť," radí odbornice.
Chcete víc lesku? Pomohou vám bylinky. Po mytí vlasy neoplachujte obyčejnou vodou, ale bylinnými nálevy. Kýžený efekt se dostaví do jednoho měsíce. Bylinná voda pomáhá odstraňovat zbytky šamponu, obnovuje PH na temeni hlavy, klidní podráždění od teplé vody či chemie obsažené ve vlasové kosmetice a dodává vlasům lesk.
Světlovlásky během bylinné kúry nejčastěji používají heřmánek. Tmavovláskám se zase doporučuje odvar z kopřivy. Příprava bylinného nálevu je snadná: 100-200 g byliny zalijte dvěma litry vařící vody a nechte dvacet minut louhovat. Nálev pak sceďte před látku a po vychladnutí můžete hned použít.
Než vyrazíte zase ven do mrazu, naneste na vlasy trochu gelu nebo tužidla. Nejenže vám tyto tužící prostředky pomohou udržet účes na delší dobu, vaším vlasů také poskytnou ochranu před vysoušením. Lak na vlasy je naopak v zimě nevhodný. Pokud se dostanete do vlhkého prostředí, do deště nebo sněhu, vlasy se vám slepí a půjdou hůře rozčesávat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SBé Měsíce:
M!$s.ße@uT!fuŁ

Jak se máš?


106.gif image by EnidtakissesLOL.gif LOL image by LoveEmmalinadiamantwinkwht.gif picture by ijkl_gumataotao106.gif image by EnidtaPhotobucket - Video and Image HostingPhotobucket - Video and Image Hostingdiamanticon_35.gif image by Salisko
221.gif image by Enidta1aberry.gif image by Saliskopixelicon_35.gif image by SaliskoPhotobucket - Video and Image Hostingcrown1.gif image by Salisko!615!!1123!!1128!Photobucket - Video and Image HostingHoops *2251*Zamilovaný *5186*!811!thwow.gif image by Salisko692!969!pixelno.gif image by Salisko
diamantskullxoxokorunadancingloveyouuu:piiinkie::kawaii::maslicka:Bouncing bunnypixelpixelpixel:pacc:sldiiiiAmo a Pucky, minha cadela20n.gif(94 b)21n.gif(100 b)22n.gif(105 b)27n.gif(141 b)28n.gif(89 b)30n.gif(77 b)32n.gif(133 b)Photobucket - Video and Image Hostingpixelspixels33n.gif(88 b)34n.gif(103 b)35n.gif(135 b)37n.gif(109 b)16n.gif(133 b)18n.gif(131 b)2eulb4i.gif image by Lowinka866.gif image by Lowinkaicon_45.gif image by Saliskoicon_38.gif image by Saliskoicon_41.gif image by Salisko1aberry.gif image by Saliskoi_0670.gif image by Saliskoi_0906.gif image by Salisko1-7.gif image by Salisko3285.gif image by Salisko84.gif image by Salisko:piiinkie:24n.gif(118 b)thawake-1.gif image by Saliskojumpy.gif image by SaliskoPixels:hamlove-7.gif image by Salisko!616!Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket!1096!laugh-2.gif image by Salisko!968!!617!
srdecko:srrdce: